Wkrótce start sezonu 2019/2020!!! Weź udział w Lidze Typerów!
01 / 02

Wkrótce start sezonu 2019/2020!!!

02 / 02

Weź udział w Lidze Typerów!

Czytaj więcej

Podsumowanie ligowego sezonu 2018/2019!

Napisał 
Dział: Artykuły
wtorek, 30 kwiecień 2019 16:19
Oceń ten artykuł
(1 Głos)

Ranking

             Na czwartym miejscu zakończyła zmagania nasza drużyna w sezonie 2018/2019. Który to już raz z kolei szkoda straconych szans? Bardzo słaba pierwsza runda spowodowała, że czwarte miejsce, które udało nam się zająć było i tak bardzo dużym osiągnięciem.

Sezon rozpoczęliśmy od spotkania z beniaminkiem KS Heksa Niedrzwica Duża. Nie był to dobry początek – ulegliśmy 4:6 i sezon nie zaczął się dla nas najlepiej. Dosyć późno przystąpiliśmy do przygotowań, co miało swoje skutki w dalszej części sezonu.

W drugim spotkaniu mierzyliśmy się ponownie z beniaminkiem, tym razem na własnym terenie podejmowaliśmy KSGCH Kłos Chełm. Tym razem zagraliśmy na miarę swoich możliwości i zapisaliśmy na swoim koncie pierwsze ligowe zwycięstwo.

Kolejne spotkanie i drugi mecz z ekipą z Chełma. Szczęście w trzeciej kolejce nie było po naszej stronie. Przegraliśmy 4:6, gdzie trzy spotkania powinniśmy wygrać. Nie wykorzystaliśmy swoich szans i to gospodarze zgarnęli całą pulę.

W czwartej kolejce powtórka z rozrywki. Przegrywamy 4:6 z ATS Lublin, ponownie ponad połowa spotkań kończy się w pięciu setach, gdzie praktycznie wszystkie na korzyść rywali. Również i tym razem nie zdołaliśmy zdobyć chociaż jednego punktu.

Przełamanie, przynajmniej chwilowe nastąpiło w kolejnym spotkaniu, gdzie rywalizowaliśmy z drugą drużyną Sygnału Lublin. Wygrywamy to spotkanie pewnie – 8:2. Zapisując tym samym kolejne ważne punkty w ligowej tabeli.

To, co wydarzyło się w szóstej kolejce nie powinno mieć miejsca. Do meczu we Włodawie przystąpiliśmy bardzo mocno osłabieni. Gospodarze wygrali spotkanie 6:4. Jak się później okazało te dwa punkty pozwoliły ekipie p.Bożeny Hamziuk na utrzymanie się w lidze.

Kolejny mecz w Werbkowicach również do zapomnienia, kompletnie bez walki i z przygodami po drodze przegrywamy 1:9, notując kolejną porażkę.

Przerwa świąteczna sprawiła, że przemyśleliśmy kilka spraw i przystąpiliśmy zmotywowani do walki w kolejnych meczach. W pierwszym spotkaniu po nowym orku odnosimy pewne zwycięstwo 9:1 nad drużyną UKS Wola Osowińska. Były to bardzo ważne punkty w kontekście walki o awans do pierwsze szóstki.

W kolejnym spotkaniu, ponownie nie gramy na miarę swoich możliwości oraz w okrojonym składzie, co skutkuje jedynie remisem z LUKS Kłos Wola Skromowska. Na własne życzenie bardzo mocno skomplikowaliśmy sobie sytuacje w ligowej tabeli.

Mecz z Lubartowem był z góry liczony jako porażka. Brak Marcina Kaznowskiego tylko to potwierdził. Przegraliśmy 1:9 i praktycznie pogodziliśmy się z tym, że awans do górnej części tabeli staje się co raz bardziej odległy.

Los chciał, że rywale również nie zwyciężali i w ostatnim mecz z KS Sygnał I Lublin graliśmy o wszystko. Wygraliśmy to spotkanie 6:4 i zapewniliśmy sobie rzutem na taśmę awans do pierwsze szóstki.

W drugiej rundzie oglądaliśmy kompletnie odmienną naszą drużynę. Do pierwszego rywala traciliśmy aż 7 punktów. Rundę rewanżową zaczęliśmy od spotkania z liderem z Lubartowa. Nasza drużyna zagrała w końcu na swoim poziomie. Niewiele brakowało, a rywale zanotowaliby pierwszą porażkę w sezonie. Spotkanie to zremisowaliśmy 5:5. Była to zapowiedź tylko lepszej gry.

W drugim meczu rundy rewanżowej zrewanżowaliśmy się ekipie z Niedrzwicy Dużej pokonując ich 7:3.

Podobny przebieg miało spotkanie z ATS Lublin. Wzięliśmy rewanż za pierwszą rundę i pokonaliśmy rywala w takim samym stosunku jak wcześniej z Niedrzwicą – 7:3 i notujemy kolejny komplet punktów.

W przedostatnim spotkaniu pierwszej rundy graliśmy kolejne spotkanie na własnym terenie. Tym razem na rozkład wzięliśmy KS Ogniwo Chełm wygrywając 6:4 i zbliżając się tym samy do rywali.

Ostatni ligowy mecz graliśmy z UKS Grot Michał Werbkowice. Podobnie i to spotkanie wygrywamy 6:4 nie notując porażki w drugiej rundzie. Bardzo dobra gra pozwoliła nam na awans z 6 na 4 miejsce, gdzie odrobiliśmy do rywali aż 8 punktów. Był to fantastyczny wynik biorąc pod uwagę naszą sytuację po pierwszej rundzie.

Wielka szkoda, że forma naszych zawodników nie była najwyższa od początku sezonu. Zdecydowanie moglibyśmy walczyć wtedy o jak najwyższe cele. Wierzymy, że kolejny sezon zaczniemy lepiej i włączymy się do walki przynajmniej o pierwszą trójkę.

Aktualnie do rozegrania naszym zawodnikom zostało jeszcze kilka turniejów, o których oczywiście poinformujemy w naszym serwisie. Cały sezon naszych zawodników w rozgrywkach ligowych można prześledzić w zakładce rozgrywki 2.liga.

Wyświetlony 234 razy
fb large
 
Search - HWD Media
Search - Remove Shortcode
Search - K2 Improved Search Plugin by Offlajn
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Artykuły
Wrzesień   2019
Pn Wt Śr Czw Pt Sob Nd
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            
UPKS - 15/09/2019 - 19:47

Grane do dwóch przegranych. Z lewej strony max. 9 miejsce.Czyli po staremu...

To chyba pomyłka? - 15/09/2019 - 19:28

Czy na I WTK seniorów grano systemem pucharowym czy to pomyłka na stronie lozts?

lic.zawod. - 15/09/2019 - 14:45

są na pzts,

czyżby - 14/09/2019 - 09:50

nie minął już czas na zgłaszanie składów ekip do poszcz. lig ? Bo na Lozts cisza, a chyba powinny już być raczej dotąd wrzucone... :D

poza tym - 11/09/2019 - 11:14

max 3 liga, 2 zakaz, takie święto na narodowym :)

Jozek - 10/09/2019 - 22:19

Nie mozna WTK rozegrac tydzien pozniej, bo jest OTK Seniorow^^ mozna ewentualnie bylo wczesniej. Bardzo fajna impreza ucieknie, ale nie ma co bardzo rozpaczac, autokar znowu w srodku imprezy zgarnie ludzi do domow, tak bylo rok temu ;)

do a - 10/09/2019 - 18:15

No niby tak. Ale przecież skoro było wiadomo, że w ten week. turnieje/ligi będą się pokrywać ze sobą, to nie można było zagrać wtk-u na "spokojnie" np. nie 15, a 22.09. ?! Chyba granie tydzień później nie miało by wielkiego znaczenia... xd

A - 09/09/2019 - 16:56

14.09 jest kolejka ligowa 1.ligi. Z drugiej strony patrząc zainteresowane drużyny też by mogły czuć się poszkodowane. Ciężko zgrać wszystko żeby było idealnie.

gosc 1 - 09/09/2019 - 15:59

haha, znowu ktoś niezbyt pomyślał co do terminów: 15.09. jest spoko impreza tenisa na PGE Narodowym, a w tym samym dniu ma się też odbyć WTK. Wystarczyło przesunąć np. dzień WTK-u na sobotę, ale to zbyt trudne chyba... A tak to wielu może mieć dylemat, gdzie się wybrać, tak było by po problemie, ale lepiej samemu zdecydować...

Gosc9999 - 08/09/2019 - 10:43

Panu Prezesowi po prostu się nie usunął zapis z poprzedniego regulaminu jak go edytował w Wordzie, to nic nie znaczy ;)

AB - 06/09/2019 - 07:46

Tak, tylko to jest od razu po informacji, że nie obowiązuje ranking.

cd - 05/09/2019 - 21:48

chyba chodzi o zasady ustalania kolejności w tabeli na koniec...

AB - 04/09/2019 - 07:55

A co oznacza zapis w dalszej części regulaminu: "decyduje mniejsza ilość straconych punktów"?

bez rank. - 03/09/2019 - 21:37

jak w meczach barażowych o I ligę a nawet o SL (tak Zamość grał)

aix - 03/09/2019 - 19:50

Jedno jest pewnie, brak rankingów spowoduje większe emocje dla kibiców. Tak z góry było wiadomo kto z kim zagra. Teraz są możliwości pokombinowania składem i większa rola trenera, który ustawia skład.

Anuluj

 

Rozgryki 2.liga

Tabela

Terminarz

Statystyki

 

Liga Typerów

Typuj

Regulamin

 

Piłka Nożna

Wybierz...

 

Konkursy

Wybierz...

 

 Odzież i gadżety

Czapki 

Szaliki

Vlepki

 

Dokumenty

Wykaz dokumentów 

 

Śledź nas

Masz pytanie?

Adres: ul. Zielona 1, 08-500 Leopoldów

Tel: 602 416 945; 602 796 401

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona internetowa: http://www.blekitni.com

Serwis blekitni.com