Włącz powiadomienia i bądź na bieżąco! Przekaż 1% dla Błękitnych! Weź udział w Lidze Typerów! Błękitni w PATRONITE!
01 / 04

Włącz powiadomienia i bądź na bieżąco!

Czytaj więcej
02 / 04

Przekaż 1% dla Błękitnych!

Czytaj więcej
03 / 04

Weź udział w Lidze Typerów!

Czytaj więcej
04 / 04

Błękitni w PATRONITE!

Czytaj więcej

Worek medali na Mistrzostwach Województwa!

Napisał 
Dział: Artykuły
niedziela, 25 luty 2018 20:57
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

MW2018

          Fantastyczny wynik zanotowali dziś nasi zawodnicy na Mistrzostwach Województwa Seniorów w Tomaszowie Lubelskim. Kaznoś i Grzybek zdobyli brązowe medale indywidualnie oraz Marcin z Pawłem srebrny w grze podwójnej.

 

Mistrzostwa rozpoczęły się od gier mieszanych Marcin w parze z Kingą Tymicką w pierwszej rundzie pokonali parę Słomka/Szewczak. W drugiej grze musieli uznać wyższość późniejszych zwycięzców - Litwiniuk/Galus.

W grach indywidualnych było już znacznie lepiej. Paweł, który miał chyba najtrudniejsze z możliwych losowań. W pierwszej grze pokonał Tomasza Słomkę (KS Heksa Niedrzwica Duża) 4:3. W drugiej rundzie zanotował kolejny bardzo dobry występ wygrywając 4:2 z Łukaszem Jarockim (KTS Optima Lublin). W trzeciej rundzie przyszło mierzyć się z Pawłem Koziełem (PWSZ Zamość). Początek meczu był bardzo wyrównany. Pierwszego seta minimalnie wygrał Kozieł. W drugim to nasz zawodnik okazał się lepszy. Trzeci set to ponownie wyrównana gra i minimalne zwycięstwo Kozieła. Kolejne partie pomimo wyrównanej gry padł łupem rywala i całe spotkanie wygrał 4:1. Ostatecznie Paweł zakończył zmagania na miejscu 9-16. Kozieł uległ tylko w finale Marcinowi Litwiniukowi (również PWSZ Zamość). 

Marcin Kaznowski w pierwszej rundzie miał mierzyć się z Adrianem Łagoźnym (KTS Optima Lublin), jednak zawodnik nie był obecny na turnieju, więc nasz zawodnik wygrał tę grę walkowerem. W drugiej rundzie Marcin mierzył się z kolejnym zawodnikiem Optimy - H.Rogalą. W tym spotkaniu Marcin wyszedł górą wygrywając 4:2. W trzeciej rundzie Kaznoś rywalizował z Mateuszem Baranowskim (UKS Wola Osowińska), który dosyć niespodziewanie pokonał nr.3 - Marka Ziębę. Nasz zawodnik bez problemów wygrał z Mateuszem 4:0. W ćwierćfinale przyszło mierzyć się z doświadczonym Arturem Rachańskim (TUKS Sokół Mechanik Tomaszów Lubelski). Po bardzo zaciętym spotkaniu Marcin wygrał 4:2 zapewniając sobie tym samym minimum brązowy medal. W grze półfinałowej "Litwa" nie dał szans Kaznosiowi pokonując go 4:0. Ostatecznie dało to naszemu zawodnikowi bardzo dobre trzecie miejsce. 

Marcin Grzyb rywalizację rozpoczął od zwycięstwa 4:1 z Ł.Jaroszem. W drugiej rundzie to pewna wygrana z Ł.Drzewieckim (MKS Lewart Lubartów) 4:0. W trzeciej rundzie po zaciętym i wyrównanym spotkaniu pokonał Mateusza Wardę (również Lewart) 4:2. W grze o wejście do "czwórki" Marcin pokonał Mariana Wardzyńskiego (UKS Wola Osowińska) 4:0. Warto wspomnieć, że Marian był dziś w bardzo wysokiej formie. Pokonał nr.2 - Mateusza Jurewica (KS Ogniwo Chełm) 4:2. Marcin przegrał dopiero w grze półfinałowej ze wspomnianym już Pawłem Koziełem 0:4. Tym samym Grzybek podobnie jak Kaznoś uplasował się na najniższym stopniu podium. 

Na koniec Mistrzostw pozostała rywalizacja w grze podwójnej. Kaznoś rywalizował w parze z Marianem Wardzyńskim. Ulegli oni jednak już w pierwszej grze parze Woźniak/Baranowski (MKS STS Lubartów/MKS Lewart Lubartów). Dużo lepiej zaprezentowali się Marcin z Pawłem. W pierwszej rundzie pewnie 3:0 pokonali parę Kostrubiec/Bździuch (PWSZ Zamość). W drugiej rundzie kolejne zwycięstwo 3:0 z parą Optimy Lublin: Rogala/Nowak. W grze ćwierćfinałowej nasi zawodnicy po bardzo zaciętym spotkaniu pokonali parę Bielecki/Słomka (KS Heksa Niedrzwica Duża) 3:1. W półfinale kolejne ciężkie spotkanie i zwycięstwo 3:1 z parą Jurewicz/Kiciak. Paweł z Marcinem przegrali dopiero w finale z Litwiniukiem i Koziełem 0:3, kończąc zmagania na fantastycznym drugim miejscu. 

          Tegoroczne Mistrzostwa były bardzo udane dla naszego klubu. Trzy medale jest to dorobek jaki nigdy nie udało się osiągnąć. Cieszy fakt, że tak dobry wynik zdarzył się tuż przed najważniejszymi meczami ligowymi. Mamy nadzieję, że przełoży się to na dyspozycję w najbliższych spotkaniach. 

GALERIA ZDJĘĆ

Open

1. Litwiniuk Marcin (PWSZ Zamość)
2. Kozieł Paweł (PWSZ Zamość)
3. Grzyb Marcin (Błękitni Leopoldów)
3. Kaznowski Marcin (Błękitni Leopoldów)

Deble

1. Litwiniuk/Kozieł (PWSZ Zamość)
2. Grzyb/Gawryołek (Błękitni Leopoldów)
3. Jurewicz/Kiciak (KS Ogniwo Chełm/Niestowarzyszony)
3. Jóźwiak/Zięba (MKS Lewart Lubartów/KTS Optima Lublin)

TABELE

 

 

 

wspieraja2

1procent

 

Wyświetlony 293 razy

1procent

fb large
 
Czy odwiedzasz zakładkę Polski"TS"?
Marzec   2018
Pn Wt Śr Czw Pt Sob Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  
Włącz/wyłącz Dźwięk Opcje Emotikony Historia Małe info Kide Chat
Gość_3941: A może w Biłgoraju śnieg nie padał
Gość_3941: W związku bezpieczeństwo dzieci jest niestety na dalszym planie :_(
Gość_2679: Nie ma nikogo władnego w tym zwiazku, żeby w razie takiego kataklizmu przekładać awaryjnie, XXI wiek cholera
Gość_2679: Ja sam nie wiem jak tam dojadę
Gość_9540: Pozdrowienia dla prezesa , który przyjedzie jutro do Biłgoraja na nartach ;)
Gość_8289: IV liga: DYNAMO GÓZD 10:0 ULKS DĘBOWICA
UPKS: Zmienione ;)
Jozek: Lewart I vs Wlodawa 19:00 16.03.
Gość_1724: Sygnał II - MKS 6:4 w III lidze
UPKS: 4.liga Dynamo Gózd vs ULKS Dębowica, 13.03, godz. 18.30. Mecz nie będzie bramy pod uwagę.
UPKS: Data spotkania zmieniona
Gość_4202: SMS LEWART I 16.03 19.00
Gość_6806: Optima - chelm 2-8
UPKS: Zachęcamy do oddania głosów w ankiecie.
Gość_5461: Nikt nie chce zaspokajać. Związek robi tylko te turnieje, które musi. Nie spotkałem się jeszcze z jakimiś dodatkowymi. Zresztą nie dziwię im się. Komu chciałoby się jeszcze dodatkowo organizować i tracić czas.
Gość_1678: Nie chce bronić lozts, ale nie może wtkami "zaspakajać" deficytu turniejów na lubelszczyznie, zresztą trzema i tak by się na dało:). Chyba normalne. Ja tez musze jeździć po sąsiednich powiatach i dalej. jak się chce, to można.
Gość_9824: No to trochę inaczej niż w lubelskim. Nie ma co porównywać, bo u nich jest tyle różnych turniejów, że spokojnie się nagrają (mówię o tych organizowanych przez związek)
Gość_3483: No to jeszcze :)
Ktos powołuje sie na woj.maz.
Aż zerknąłem na ich WTK. I tak: przegrywający w 1. i 2. rundzie gra tylko o 17-20, przegrywający w 3. rundzie o 9-12., dalej tak samo (I wtk seniorów maz.)
Gość_6071: Ale gdyby były normalne zasady na WTK, że gra się z lewej o 2 lub 3 to też byłoby lepiej. Dlaczego teraz można zająć tylko 9 z lewej? Dobrze Jozek pisał, że powinny być grupy. Wtedy byłoby lepiej, takie turnieje są trzy do roku, więc nie wiem dlaczego chcą je rozegrać jak najszybciej. Wziąć wpisowe i do domu. A już największe jaja są z nagrodami. Te wazony to chyba kupione na dziesięć lat do przodu.
UPKS: Mecz Sygnał II - MKS - zmieniony na 13.03.
Gość_6004: Nie rozumiem bardzo tych narzekań. Nie oszukujmy się, w MW czy WTK karty rozdają najlepsi, my jedziemy tylko dla zabawy. Jeśli pisze ktoś, że lepiej pojechać na LZS, to dał sobie odpowiedź jakie turnieje są dla niego lepsze. Plus turnieje o puchar wójta i liga (jakaś) - to chyba wystarczy. Jakby nie zmienić zasad MW czy WTKu, to i tak wygrają Ci co wygrywają zwykle :)
Gość_9760: Spotkanie 3: Sygnał II - MKS będzie podobno grane we wtorek, 13.03. - awansem.
Gość_9760: W kwestii WTK, to 9269 dobrze pisze. Jeśli ktoś prezentuje co najwyżej "średni poziom", to faktycznie nie bardzo kalkuluje się jechać gdzieś na obrzeża Woj., żeby zagrać 2, może 3 mecze (przy w miarę losowaniu). Powinno być, jak ze 2 lata wstecz, że 1/3 turn. grany gdzieś w środku (np. Nałęczów - jak wtedy, lub Bełżyce / Piaski), a nie tylko Włod., Zam., Biłg. czy Tomaszów. Tych nieco słabszych takie wyjazdy na pewno zniechęcają, bo zagrać to zagrać, ale za coś dotrzeć tam trzeba... Przy takim podejściu do sprawy, jak ma to m-sce teraz, napewno lepiej nie będzie pod tym względem. To już lepiej na LZS-y pojechać, chociaż na ogół dużo bliżej są i można więcej sobie pograć, jak komuś w miarę to idzie :)
Gość_9760: Do Gość_9922: "Fajnie abysmy podazali za reszta, jesli nie za swiatem to chociaz za wieksz. Polski, a nie jako ostatni przykladem chociazby pilki." Możesz rozwinąć, o co chodzi z tą piłką z porównaniem?
UPKS: Mecz: Optima vs Chełm zmieniony.
Gość_9269: Akurat z pucharem Polski to fajnie jest w mazowieckim. Co do naszego województwa. Nigdy nie będzie dobrze, jak turnieje będą organizowane tak daleko dla niektórych. Rozumiem, że sala jest tania w Tomaszowie, warunki też są bardzo dobre, ale nie można na to tylko patrzeć. Zobaczcie ile km mają ludzie chociażby z północnej części woj. Leopoldów, Łuków, Puławy, Biała Podlaska. Dlaczego jednego WTKu nie ma w tej części?
Gość_1740: Nie można bardzo porownywac woj. maz., tam ze dwa razy więcej zespolow. A mistrzostwa woj. to pewnie graja inaczej, jak ???
Gość_9496: IMHO powinien zostać zmieniony format Pucharu Polski. W mazowieckim jest jak w piłce nożnej, że grasz z jedną drużyną, za tydzień z drugą (jeśli wygrasz), w kolejny weekend z trzecią itp. Tak powinno być u nas, ewentualnie zrobić turnieje okręgowe - w Lublinie, BP, Chełmie i Zamościu, a potem finały. Aktualnie to PP jest nic nie znaczącym turniejem przez rozgrywanie jednego turnieju gdzieś na obrzeżach województwa.
Gość_9387: UTOPIA, UTOPIA, UTOPIA. Jedyne co trzeba zmienić to władze LOZTS. Poszukać ludzi zaangażowanych, bezinteresownych, kreatywnych i dać im szanse. Problem jeden: Czy tacy się znajdą?
Gość_2482: WTKi poprawione, teraz 3 gry zapewnione. Mistrzostwa to raczej mistrzostwa, do 4 setów, trzy kat., nie ma szans ich rozszerzyć, bo nie starczy czasu. Tak mi się wydaje.
Gość_9922: O jakichs wielkich zmianach to z "nas - grajacych" pewnie nikt nie mysli, ale WTK czy MW mozna by dopracowac, albo chociaz sprobowac jakby to wygladalo. Zawodnicy zaczynaja sie zniechecac, o terazniejszej mlodziezy, ktorej bardzo latwo to teraz przychodzi nie wspomne, "wyjadacze" po pewnym czasie tez zaczynaja miec najwyrazniej dosc. Przyjezdzasz na turniej, trafiasz slabe losowanie, badz masz najwyraznuej slabszy dzien i konczysz po pierwszej grze MW lub gra o wylacznie odlegle miejsca WTK w ogole nie zacheca do przyjazdow. Przydalaby sie w zwiazku "swieza krew", albo chociaz takie podejscie, nie brniecie w to co bylo x lat temu. Fajnie abysmy podazali za reszta, jesli nie za swiatem to chociaz za wiekszoscia Polski, a nie jako ostatni przykladem chociazby pilki. Gdyby nie znaczna wiekszosc woj. to do dzisiaj pewnie by i plastikow dalej nie bylo, chociaz granie na turniejach rangi woj. innymi niz oficjalne na OTK/MP tez jest kiepskim rozwiazaniem, pomimo iz nie sa one rewelacyjne pod wzgledem jakosci i wytrzymalosci, to nie o to w tym chodzi przeciez. Co myslicie?
Gość_5307: Optima-Chełm 11.03
Gość_1307: Trzeba założyć swoją. konkurencyjną ligę i będzie po problemie. Większość drużyn przejdzie, a władzom zostaną tylko WTK-i. I tak żadna z naszych drużyn nie dostanie się do pierwszej ligi, więc straty nie będzie. Z czasem być może większość by na to przystała i stworzyła by się liga. gdzie władze tworzyliby przedstawiciele drużyn. Wpisowe przeznaczone by było na organizację dodatkowych turniejów oraz nagród dla uczestników ligi.
Gość_1723: Sorry ale LLTSA to Lubelska liga.Jeśli masz swoją salę to możesz próbować grać.Kiedyś grano tylko na własnych salach.Atakuj śmialo! Pozdrawiam Robert Grabczak Prezes LLTSA
Gość_4026: W T.S jest mała kasa to nie piłka nożna, więc działacze dbają tylko o swój interes. Czy zostaną starzy, czy przyjdą nowi to się nic nie zmieni. Jestem w tym "bagienku' ponad 20 lat nie było lepiej ani gorzej. Smutne ale prawdziwe :_( :_( :_(
Gość_6691: Czyli napisał ktoś spoza...:)

Imię:
Wiadomość::) :( ;) :P :D :| :O :S O.O 8) :_( :-* (!) (?)

 

Rozgryki 2.liga

Tabela

Terminarz

Statystyki

 

Liga Typerów

Typuj

Regulamin

 

Piłka Nożna

Wybierz...

 

Konkursy

Wybierz...

 

 Odzież i gadżety

Czapki 

Szaliki

Vlepki

 

Dokumenty

Wykaz dokumentów 

 

 

Śledź nas

Masz pytanie?

Adres: ul. Zielona 1, 08-500 Leopoldów

Tel: 602 416 945; 602 796 401

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona internetowa: http://www.blekitni.com