Włącz powiadomienia i bądź na bieżąco! Najnowsze informacje z aren tenisa stołowego! Weź udział w Lidze Typerów!
01 / 03

Włącz powiadomienia i bądź na bieżąco!

02 / 03

Najnowsze informacje z aren tenisa stołowego!

Czytaj więcej
03 / 03

Weź udział w Lidze Typerów!

Czytaj więcej

 Dane i opis producenta:

Oferowane przez nas deski, wykonywane są od wyłącznie ręcznie, przez wykwalifikowaną osobę. Surowce do produkcji desek to najwyższej jakości drewno egzotyczne: limba, ayous, koto, orzech amerykański i wiele innych. Odpowiednia kombinacja fornirów oraz bardzo wysoka jakość wykonania sprawiają, że każdy zawodnik znajdzie odpowiedni model do swojego indywidualnego stylu gry. Produkując nasze deski, staramy się wyeksponować piękno, oraz specyficzne właściwości każdego z gatunków drewna. Pomimo wysokiej powtarzalności, każda nasza deska jest od podstaw indywidualnie składana z wyselekcjonowanego surowca.

 

Allround+ to deska z zewnętrznym fornirem z drewna orzecha. Bardzo efektowne wzornictwo nawiązujące do starych klasycznych desek. Orzech nadaje desce dużą twardość, a lekki rdzeń dużą kontrolę. 

Deska typu allround+/offensive-

Ilość fornirów: 5

Grubość blatu: 5,40mm+/-,0,1

Waga: 80-85g

Uchwyt: Anatomiczny, Konkav, Prosty, Koniczny

Jakość wykonania:

Deskę otrzymujemy w eleganckim pudełku, co już na samym początku świadczy o profesjonalnym podejściu producenta. Po wyjęciu jej z opakowania, kolejne miłe zaskoczenie, gdyż model ten prezentuje się naprawdę świetnie. Ciemnobrązowe drewno zastosowane w sklejkach zewnętrznych i uchwycie doskonale komponuje się z cieniutkimi sklejkami w kolorze czerwonym. Całość estetyki dopełnia metalowa blaszka u dołu uchwytu i czarny znaczek z czerwonym logo producenta. Już po chwili obserwacji zauważamy też bardzo dobrą jakość wykonania. Wszystkie warstwy blatu zostały wycięte precyzyjnie, są równe na całej powierzchni, a warstwa zewnętrzna została dobrze wypolerowana. Grubość deski w każdym miejscu jest identyczna, a jest to ostatnio rzadko spotykane. Uchwyt został wykonany na wzór starych szwedzkich desek i jest wyjątkowo wygodny. 

 

Podsumowując: jakość wykonania stoi na najwyższym poziomie, nie ustępując nawet japońskim produktom. 

 

Budowa: 

Deska Retturn Allround + ma średniej wielkości główkę, wysokość jej to: 157mm, a szerokość to:150mm. Grubość blatu tej deski na całej powierzchni to 5,4mm. Budowa tego modelu nie jest bardzo wyszukana, ale jak wiemy, nie tylko to ma znaczenie. Drewno z konkretnego gatunku musi być odpowiednio selekcjonowane: liczy się tu wiek drewna, odpowiednio długie leżakowanie i wysuszanie. Również istotny jest rodzaj cięcia drewna: piłami lub nożami i nie bez znaczenia jest także klej użyty do łączenia sklejek. 

 

Jako warstwę zewnętrzną producent zastosował twarde drewno orzechowe. Jest ona cieniutka - ma tylko 0,5mm grubości. Sklejka ta ma olbrzymie znaczenie jeśli chodzi o dobrą kontrolę i „czucie” deski. Pod zewnętrzną warstwą umieszczono również cienką sklejkę 0,7mm, którą wykonano z modyfikowanego i barwionego drzewa ayous. Również środkowa sklejka jest z tego drewna, tyle, że jest znacznie grubsza: ma 3mm. Drewno ayous jest bardzo elastyczne, lekkie i głównie z tych powodów jest często stosowane w budowie desek. Uchwyt w tym modelu ma 100mm. długości. Grubość w jego połowie wynosi 25mm, a szerokość 27mm. Jest doskonale wyprofilowany.

 

Warstwy drewna w uchwycie zostały ułożone poziomo słojami w stosunku do blatu. Producent  chciał  w ten sposób nawiązać wzornictwem do starszych desek wykonywanych ręcznie, stąd takie rozwiązanie. Zabieg ten zwiększa elastyczność deski, ale również może opóźnić odbiór impulsów do dłoni. W tej desce jednak nie odczuwamy tej niedogodności. 

 

Właściwości gry:

Retturn Allround + sprawdzałem wspólnie z zawodnikami grającymi  wieloma rodzajami i typami okładzin, ale w większości przeprowadzanych testów deska była zaopatrzona w okładziny: Yasaka  Rakza 9 i Donic  Bluefire M3. 

 

Pierwsze chwile spędzone z deską przy stole i kolejne pozytywne zaskoczenie: pomimo cienkiego i bardzo elastycznego blatu nie wpada ona w nieprzyjemne wibracje. W modelach wyłącznie drewnianych jest to wyjątkowo trudne do osiągnięcia. Drugą ważną zaletą Allround + jest posiadanie prawie maksymalnego pola  jednorodności odbicia (tzw.Sweet Spoot), co w tego typu deskach jest stosunkowo rzadko spotykane. Dzieje się tak między innymi dzięki twardej sklejce zewnętrznej i użyciu odpowiedniego spoiwa. Właśnie dzięki tym właściwościom deska ta posiada znakomitą kontrolę i „czucie piłki”. 

 

Producent bardzo trafnie określił też typ deski, zaszeregowując ją do wszechstronnych modeli. Ma ona bowiem na tyle wysoką szybkość, by sprostać wymaganiom ofensywnego gracza i na tyle wysoką kontrolę, by zadowolić obrońcę. Oczywiście  pod warunkiem, że nakleją na nią preferowane przez swój styl okładziny. 

 

Elementy gry:

Podczas serwisu mamy pełną kontrolę nad piłką i bez problemu możemy nadać jej wysoką rotację. Pasywny precyzyjny odbiór piłek z wysoką rotacją również nie sprawia problemu. Allround + fantastycznie zachowuje się podczas bloku. Twarda warstwa zewnętrzna i duża elastyczność pozwala szybko wyczuć siłę i rotację topspinowej piłki i bez problemu ustawić odpowiedni kąt rakietki. Przy zagraniach półwolejowych wyraźnie wyczuwamy duże odgięcie blatu pozwalające na dłuższy kontakt rakietki z piłką, a w konsekwencji lepszą kontrolę.

 

Jeśli chodzi o zagrania topspinowe to najlepiej sprawdzi się przy „miękkim” rotacyjnym topspinie zagrywanym z półdystansu. Natomiast agresywne zagrania przy stole będą kończyły się wyrzucaniem piłki poza obręb pola gry. Wynika to z dość wysokiej paraboli piłki podczas tego zagrania. Również  nienajlepiej  sprawdzi się w grze kontra- topspinem i przy silnych zbiciach, gdzie bardziej pasują  inne - sztywne i szybkie deski. 

 

Natomiast Allround + doskonale spisuje się podczas defensywnego stylu gry. Dzięki swojej dużej elastyczności i kontroli z okładzinami czopowanymi jak i gładkimi o mniejszej szybkości, świetnie sprawdzi się w ręce nowoczesnego obrońcy.

 

Podsumowanie:

Deska Retturn Allround + to znakomicie wykonany produkt o ponad przeciętnych właściwościach gry. Biorąc jeszcze pod uwagę niewygórowaną cenę i ręczne wykonanie, wręcz obowiązkowy dla niezdecydowanych graczy poszukujących wszechstronnej deski. Do tego cena tej deski oscyluje w okolicach 130 złotych!

 

Pozostaje mieć tylko nadzieję, że ta jakość będzie utrzymana w każdym egzemplarzu, nie tylko tym testowym.

Dziękuję firmie Retturn za dostarczenie deski do testu. Informacje na stronie: www.retturn.pl

Jacek K.

http://www.retturn.pl 

Źródło: http://www.pingpong.com.pl/news/11441/test-deski-retturn-allround-

  

AKTUALNOŚCI

4.miejsce Marcina w Mistrzostwach Województwa w Ping Pongu!

4.miejsce Marcina w Mistrzostwach Województwa w Ping Pongu!

          Bardzo dobry wynik i awans na Mistrzostwa Polski wywalczył Marcin w Otwartych Mistrzostwach Województwa Lubelskiego w Ping Pongu, które rozegrane...

niedziela, 18, listopad 2018
Spotkanie z ATS Lublin okiem kamery!

Spotkanie z ATS Lublin okiem kamery!

           W dziale Błękitni TV zamieściliśmy relację wideo z piątkowego spotkania. Ze względu na brak możliwości rozstawienia drugiej kamery, dostępne są...

niedziela, 18, listopad 2018
Emocje i pech! ATS 6:4 Błękitni! [FOTO]

Emocje i pech! ATS 6:4 Błękitni! [FOTO]

            Po raz kolejny spotkanie miało nieprawdopodobny przebieg! Szkoda, że szczęście ponownie nie było naszym sprzymierzeńcem. Zapraszamy do relacji ze spotkania...

sobota, 17, listopad 2018
Spotkanie z ATS-em w piątek!

Spotkanie z ATS-em w piątek!

          Wyjazdowe spotkanie 4.kolejki z ATS Lublin rozegramy w najbliższy piątek około godziny 18:30. Mecz przełożony został na prośbę gospodarzy. 

środa, 14, listopad 2018
Przerwa w rozgrywkach ligowych...

Przerwa w rozgrywkach ligowych...

          Ze względu na wojewódzkie turnieje oraz Grand Prix Polski najbliższą kolejkę ligową rozegramy dopiero 25 listopada. Naszym rywalem w wyjazdowym...

wtorek, 06, listopad 2018
Spotkanie z Ogniwem już w Błękitni TV!

Spotkanie z Ogniwem już w Błękitni TV!

          Spotkanie z KS Ogniwo Chełm znajduje się już w naszym dziale Błękitni TV. Zachęcamy do zapoznania się z załączonymi materiałami....

poniedziałek, 29, październik 2018
Nie do wiary! Ogniwo 6:4 Błękitni!

Nie do wiary! Ogniwo 6:4 Błękitni!

           Nie tak to miało wyglądać. Przy odrobinie szczęścia komplet punktów byłby po naszej stronie. W dniu dzisiejszym mogliśmy zaobserwować całe...

niedziela, 28, październik 2018
Zapowiedź: KS Ogniwo Chełm vs Błękitni Leopoldów

Zapowiedź: KS Ogniwo Chełm vs Błękitni Leopoldów

          W najbliższą niedzielę zagramy spotkanie 3 kolejki. Na wyjeździe podejmować będziemy zeszłorocznego zwycięzce 2.ligi – KS Ogniwo Chełm.

środa, 24, październik 2018
fb large
 
logo gielda
 
Search - HWD Media
Search - Remove Shortcode
Search - K2 Improved Search Plugin by Offlajn
Przeszukuj - Kategorie
Przeszukuj - Artykuły
Listopad   2018
Pn Wt Śr Czw Pt Sob Nd
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30    
UPKS - 14/11/2018 - 13:17

Zmienione podobnie jak i nasz mecz.

Don Pedro 1923 - 14/11/2018 - 11:40

Potwierdzone info ! :D Gramy o 17 w sobotę, Paweł zmień w Lidze Typerów i typujemy ! :)

gość 1 - 13/11/2018 - 18:20

Mecz 4 kol. III: KTS - MKS awansem, podobno w sob., 17.11.18 o godz. 17 w Kurowie. Chętnych kibiców zapraszamy!

gosc13 - 09/11/2018 - 22:42

Szczerze mówiąc, to chyba dla wielu jest to obojętne, jak to będzie wyglądać. Dla mnie na pewno, jakoś mnie to średnio obchodzi, bo i tak bardzo z rzadka bywam na wtkach. Szkoda kasy i czasu na turnieje w tak odległe miejsca... Zresztą tak się składa, że będzie duża szansa pojechać choćby do takiego Biłgoraja na ligę, więc obejdzie się xD

fhthgb - 09/11/2018 - 20:54

bedzie niska bo ludzie maja juz dość amatorki

? - 07/11/2018 - 07:36

Kto ma w planach to i tak pojedzie, ale frekwencja w seniorach może być nie za duża.

Gość - 06/11/2018 - 21:07

To może zbojkotować???

Do Józek - 06/11/2018 - 20:11

Szkoda słów. Nie dość, że miał być w Piaskach to jest w Biłgoraju. Trzeci pewnie standardowo w Tomaszowie jak i mistrzostwa. Niech sobie sami jeżdżą na te turnieje.

Jozek - 06/11/2018 - 18:31

A w zbliżający się weekend standardowo gdy w rozpisce OTK Weteranów odbywa się jaki turniej ^^? Skrupulatność w doborze tych terminów mnie powala :)

aa - 05/11/2018 - 21:35

Nie wierzysz a jednak tak jest ...

AAA - 05/11/2018 - 15:17

Akurat łącznie kategorii po to, aby pobrać jedną dietę to nigdy w to nie uwierzę :DAle na - mogli skończyć jak biorą wynagrodzenia, a nie ma wpływu w postaci udziału zawodników, czyt. za wpisowe.

b - 05/11/2018 - 15:00

Ponoć zeszły sezon zamknęli 7000 na -

a - 05/11/2018 - 14:15

A myślisz dlaczego trwa eksperyment z łączeniem kategorii na wtk ? Przecież to tylko po to aby ograniczyć koszty, diety, itp.

? - 05/11/2018 - 11:25

To na co oni mogli się tam zadłużyć? :D

u - 05/11/2018 - 11:19

A czy ktoś się orientuje o skali tych długów w związku, o których się mówi ?

Anuluj

 

Rozgryki 2.liga

Tabela

Terminarz

Statystyki

 

Liga Typerów

Typuj

Regulamin

 

Piłka Nożna

Wybierz...

 

Tenis Ziemny

Wybierz...

 

Konkursy

Wybierz...

 

 Odzież i gadżety

Czapki 

Szaliki

Vlepki

 

Dokumenty

Wykaz dokumentów 

 

Śledź nas

Masz pytanie?

Adres: ul. Zielona 1, 08-500 Leopoldów

Tel: 602 416 945; 602 796 401

Email: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Strona internetowa: http://www.blekitni.com

Serwis blekitni.com